Piec kaflowy – stylowe ciepło

 

Jak wygląda typowy piec kaflowy? Piec czy kominek są urządzeniami technicznymi służącymi do ogrzewania pomieszczeń. Nie jest to jednak ich jedyna funkcja. Jako element arhitektury wnętrza,stanowią jego integralną część. Nie można burzyć estetyki i ergonomii wnętrza,starając się "na siłę"wkomponować"gotowca". Nasze realizacje to projekty zawsze uwzględniające jego styl i charakter. Dla inwestorów zainteresowanych sztuką współczesną mamy propozycje współpracy z czołówką polskich rzeżbiarzy. Piec bowiem jest specyficznym rodzajem rzeźby,ożywianej przez ogień. 

 

Piece kaflowe towarzyszą nam od wieków. To nie tylko źródło ciepła, ale także niepowtarzalny element dekoracyjny, który znakomicie wpisuje się w klimat rodzinnego ogniska. Warto pamiętać, że raz rozgrzany piec potrafi zapewnić ciepło nawet przez 24 godziny! Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, staje się nie tylko znakomitym uzupełnieniem klasycznych metod ogrzewania, ale może także stanowić ich wydajną alternatywę.

 

Efektowne projekty

 

Wielką zaletą pieców kaflowych jest to, że pozwalają łączyć wiele pomysłów i styli. Dostosowujemy indywidualnie każdy projekt pod konkretne wymagania. Nasze piece kaflowe wykonujemy z materiałów najwyższej jakości, pochodzących z manufaktur ceramicznych czy rodzinnych kaflarni. Dzięki temu, istnieje wiele możliwości dostosowania wyglądu pieca kaflowego do wystroju oraz klimatu, panującego w danym pomieszczeniu.

 

W Ars Ignis dbamy zarówno o wysoką jakość konstrukcji – zgodnych z oczekiwaniami naszych klientów – jak i o artystyczną stronę wykonanych projektów. Nasze piece budujemy z pasja korzystając z najwyższej jakości materiałów, a każdy projekt jest jedyny i niepowtarzalny. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.