Współczesny piec może być nie tylko elementem dekoracji wnętrza, ale przede wszystkim łączy tradycyjne ciepło z nowoczesnym urządzeniem grzewczym.
W Ars Ignis dbamy zarówno o wysoką jakość konstrukcji – zgodnych z oczekiwaniami naszych klientów – jak i o artystyczną stronę wykonanych projektów.
Nasze realizacje wykonujemy z najlepszych materiałów. Dzięki temu istnieje wiele możliwości dostosowania wyglądu do wystroju oraz klimatu panującego w danym pomieszczeniu. Do budowy stosujemy materiały tradycyjne takie jak: glina, kafle, cegły zwykłe, szamotowe, kamień oraz nowoczesne materiały ogniotrwałe.
Tradycja i nowoczesność
Piece i kominki to nie tylko źródło ciepła, ale także ciekawy element dekoracyjny, który znakomicie wpisuje się w klimat rodzinnego ogniska. Warto pamiętać, że raz rozgrzany piec potrafi zapewnić ciepło nawet przez 24 godziny! Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, staje się nie tylko znakomitym uzupełnieniem klasycznych metod ogrzewania, ale może także stanowić ich wydajną alternatywę.
Efektowne projekty
Wielką zaletą pieców kaflowych jest to, że pozwalają łączyć wiele pomysłów i stylów. Dostosowujemy każdy projekt do wymagań Klienta. Nasze piece i kominki wykonujemy z materiałów najwyższej jakości, zarówno od strony technicznej jak i wizualnej.
ARS IGNIS
Dlaczego warto postawić na piec?
Ekologia
Piec lub kominek zbudowany w najnowszych technologiach i opalany suchym drewnem nie emituje szkodliwych i trujących pyłów oraz gazów.
Ekonomia
Glina, kafle, szamot itd. - magazynują ciepło stopniowo oddając je do pomieszczenia. Przy zostosowaniu rozprowadzeń można ogrzać cały dom.
Autonomia
Własna niezależność energetyczna i autonomia grzewcza niezależna od globalnych koncernów.
Atmosfera
Odpowiedni projekt potrafi dodać uroku całemu domowi. Unikatowa ornamentyka daje niezwykły efekt wizualny. Dodatkowo cieszymy się wyjątkową atmosferą i ciepłem.
Styl nowoczesny
Styl klasyczny
ARS IGNIS
Pytania i odpowiedzi
Ars Ignis jest zduńską pracownią plastyczną działającą na terenie całej Polski. Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie kominków z wszelkiego rodzaju materiałów ogniotrwałych.
Główne materiały to: kafle ceramiczne, kamień, metale, szamot, szkło i inne materiały ogniotrwałe.
Obudowa kominka może być różna w zależności od stylu aranżacji – są kominki bogato rzeźbione, nawiązujące do klasycyzmu, kominki rustykalne albo nowoczesne o minimalistycznej linii.
Piec czy kominek powinien pełnić swoją funkcję jako źródło ciepła. Rozprowadzać ciepło można poprzez tunele cieplne (ciepłe powietrze) lub wodę (płaszcz wodny).
Budujemy także piece kumulacyjne (ogrzewanie jednego pomieszczenia). Jest możliwość łączenia tych systemów.
Stawiamy kominki otwarte, nie służą one jednak do ogrzewania, a dają głównie efekt wizualny.
Wszędzie tam gdzie jest dostęp do przewodów kominowych. Musi istnieć komin, lub możliwość jego zbudowania.
Główne zalety to tania energia i efekt wizualny. Główna wada to pracochłonność. Przygotowanie materiału do opalania, miejsce na jego składowanie, wynoszenie popiołu.
Tylko i wyłącznie. Nie ma możliwości budowania kominka wbrew woli inwestora. A poważnie.Każdy projekt jest wynikiem kompromisu. Po jednej stronie wizja klienta,po drugiej nasze sugestie. Z naszej strony oferujemy solidne przygotowanie plastyczne (dyplom ASP) i wieloletnie doświadczenie.
Istnieje jednak granica kompromisu, dotyczy to zarówno strony wizualnej jak i materiałowej. Pewnych projektów się nie podejmujemy: z różnych względów czy to estetycznych czy niezgodnych z naszym warsztatem pracy.
Czas realizacji to min. trzy tygodnie. Renowacje, konserwacje, które wymagają rekonstrukcji trwają dłużej. Ważne jest z jakiego kamienia odtwarzamy: w piaskowcu możemy szybciej uzyskać oczekiwany efekt niż np. w granicie, który jest twardszy i wymaga większego nakładu pracy.
Wychodząc naprzeciw obecnie panującym trendom walczymy ze smogiem budując ekologiczne piece kaflowe, murowane, bezrusztowe opalane drewnem. Piec taki posiada specjalnie skonstruowane palenisko umożliwiające dopalanie spalin, a co za tym idzie w niewielkim stopniu emituje pyły i gazy.
Wszystko zależy od złożoności projektu oraz doboru materiałów. Jest to sprawa indywidualna, zależna od gustu i zasobności portfela.
Z uwagi na to że każda realizacja jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna, trudno z góry przewidzieć koszt i czas wykonania. Wycenę podajemy po zaakceptowaniu projektu.
ARS IGNIS
Etapy Pracy
1. Spotkanie
Niezależnie od tego czy zlecenie dotyczy zabytku czy nowego projektu, zawsze przyjeżdżamy na miejsce zlecenia aby precyzyjnie określić zakres działań.
2. Pierwsze ustalenia
W pierwszej kolejności ustalamy stan obecny (drożność i przydatność przewodów kominowych, solidność podstawy pod przyszłą konstrukcję itd.)
3. Określenie potrzeb i oczekiwań
Następny etap to ustalenie potrzeb i oczekiwań. Bogaci w tę wiedzę przystępujemy do tworzenia projektu. Po zaakceptowaniu przez inwestora projektu, można oszacować koszt zlecenia. Jest to ten moment kiedy ostatecznie dopasowuje się projekt do możliwości finansowych.
4. Kosztorys i realizacja
Ponieważ każdy projekt jest jedyny i niepowtarzalny dopiero na tym etapie opracowujemy ostateczny kosztorys. Z racji zawodowego przygotowania, doświadczenia i używania najlepszych materiałów, dajemy rękojmię precyzyjnego i solidnego wykonania zlecenia.